Blog

Trendy, nowości i aktualne promocje

Z jakiego materiału powinna być wykonana bluza dla lekarza? Z bawełny, poliestru czy wiskozy?

Czym charakteryzuje się wiskoza?

Wiskoza to materiał w pełni ekologiczny, pozyskiwany w trakcie chemicznej obróbki celulozy. Dlatego też zasadniczym składnikiem wiskozy jest oczyszczona masa drzewna z drzew iglastych. Włókna wykorzystywanego przez nas materiału do produkcji bluz medycznych przypominają jedwab lub wełnę, przy czym sama tkanina jest przyjemna w dotyku i niezwykle przewiewna. Wiskoza nadaje się jako materiał na bluzę dla lekarza również dlatego, że jest higieniczna, oddychająca oraz przyjazna dla skóry. Doskonale chłonie wilgoć i nie prowadzi do przegrzania się organizmu. Bluzy z wiskozy są miękkie, elastyczne i komfortowe w noszeniu, synchronizujące się z pracą organizmu. Oprócz wiskozy do produkcji oferowanych przez nas bluz medycznych w śmieszne wzorki używamy poliestru. Czas poznać jego tajemnicę.

Jakie są zalety poliestru?

Poliester z kolei to materiał, produkowany z syntetycznych włókien poliestrowych. Jedną z największych jego zalet jest wytrzymałość, dzięki czemu oferowane przez nas bluzy medyczne można prać w wysokich temperaturach i wyparzać, bez szkody dla ich faktury. Co więcej, poliester nie gniecie się i nie rozciąga się, dlatego nie ma obawy, że bluza, na skutek wielogodzinnego noszenia, będzie pognieciona oraz mało estetyczna. Poliester to również materiał odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu śmieszne wzorki na bluzie nie wyblakną pod wpływem słońca. Poliester nie uczula i nie jest podatny na zagnieżdżanie się w nim moli, a co najważniejsze w kontekście pracy lekarza, bardzo dobrze pochłania i odprowadza wilgoć. Włókna bawełny pochłaniają wilgoć i często nie daje się doprać powstałych plam. Zawartość poliestru w naszych bluzach, połączona z szybkim zapraniem plam na przykład z krwi, powinny zapobiec powstaniu trwałego zabrudzenia, gdyż włókna poliestru nie są tak higroskopijne jak bawełna.

Oferowane przez na bluzy medyczne w zabawne wzorki produkowane są w 33% z wiskozy, w 65% z poliestru oraz w 2% z elastanu, dlatego też idealnie sprawdzą się  w trakcie lekarskiej praktyki.

Posted in: Default category

Leave a comment