Blog

Trendy, nowości i aktualne promocje

Jak nie powinien wyglądać medyk? Bierzemy pod lupę badanie preferencji Pacjentów

Niezależnie od wieku każdy z nas musiał kiedyś skorzystać z pomocy medycznej. Chodzi zarówno o wizytę u lekarza, jak i kontakt z pielęgniarką, dentystą, rehabilitantem, czy fizjoterapeutą. Taka sytuacja jest zazwyczaj dość stresująca. Jest jednak coś, co może zrobić każdy medyk, by poprawić komfort – zarówno pacjenta, jak i swój własny. O czym mowa? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak powinien wyglądać medyk? Badania preferencji

Wygląd lekarza ma duże znaczenie. Ciekawe informacje na ten temat możemy znaleźć w opracowaniu pt.  Jak się nie ubierać w szpitalu. Badanie preferencji pacjentów. Celem badania była ocena stosunku pacjentów do różnych typów strojów stosowanych przez lekarzy pracujących w szpitalu. W przekrojowym badaniu ankietowym wzięło udział 586 dorosłych pacjentów.

Niektóre wnioski to:

  • większość (46%) pacjentów za najważniejszą cechę wyglądu lekarza uznała „świeżo wyprane ubranie”,
  • duże zaufanie wzbudzają białe fartuchy, które kojarzą się z profesjonalizmem,
  • pacjenci wolą, by lekarze ubierali się w stylu półformalnym, dzięki czemu zmniejsza się dystans na linii lekarz-pacjent.

Jak powinien wyglądać medyk?

Jeśli chodzi o polskie szpitale i ośrodki medyczne, większość pacjentów przyznaje, że standardowe elementy garderoby, utrzymane w "szpitalnych" kolorach, są odbierane negatywnie. 

Właśnie dlatego w coraz większej ilości placówek medycznych wykorzystywane są kolorowe, nowoczesne zestawy, które wywołują uśmiech na twarzy. Ich wykorzystanie sprawia, że atmosfera staje się przyjemniejsza, a lekarz nie wydaje się odległy i nieprzystępny.

Jeśli chcesz wprowadzić uśmiech do swojego dnia, sprawdź nasze bluzy medyczne!

Posted in: Default category

Leave a comment