Kolorowa odzież medyczna z oryginalnymi wzorami to coś, co sprawdzi się w każdej placówce medycznej, do której przychodzą dzieci. Ale może nawet i u niejednego dorosłego pacjenta oryginalny strój dentysty wywoła uśmiech i spowoduje, że poziom stresu nieco opadnie. Może więc warto pomyśleć o takim zakupie? To coś nie tylko dla dentysty, ale także dla medyków innych specjalności, dla pielęgniarek i położnych, dla masażystów czy fizjoterapeutów.

Tylko na jaką koszulkę się zdecydować? Jedni wybierają te w zabawne wzorki, na przykład z lubianymi przez dzieci zwierzakami. Noszenie ich może pomóc w złagodzeniu strachu u małego pacjenta, a także w przełamaniu dystansu pomiędzy nim a lekarzem albo pielęgniarką. Łatwiej będzie zbudować zaufanie i zachęcić do kolejnych wizyt w gabinecie, który przestanie się kojarzyć z samymi nieprzyjemnościami.

A jeśli nie zwierzęta, to może wzory nawiązujące do medycznych specjalizacji i czynności? Zęby albo oczy, strzykawki i stetoskopy, plastry, kroplówki, karetki… Ale może być również coś bardziej stonowanego, poważniejszego i jednokolorowego. Tutaj można zdecydować się zarówno na swój ulubiony kolor, na kolor działający uspokajająco na pacjentów, jak i na taki, który wpisuje się w wystrój konkretnego gabinetu medycznego.

Najlepiej jest więc wówczas, gdy kolorowe koszulki medyczne produkowane są na zamówienie. Poza dostosowywaniem się do indywidualnych gustów, potrzeb i specjalizacji poszczególnych klientów, pojawia się tutaj także kwestia ekologicznego podejścia i niemarnowania zasobów.

Ważne jest również, aby koszulki uszyto z materiału przyjaznego dla ciała. W końcu mówimy o ubraniu, w którym lekarz czy pielęgniarka pracowali będą przez kilka albo kilkanaście godzin. Strój musi być więc komfortowy, dopasowany do sylwetki, a jednocześnie niekrępujący ruchów. Powinien być również odporny na wielokrotne pranie w pralce automatycznej.